Přemýšlím...

Audioknihy: Výhoda nebo ne?

19. dubna 2013 v 13:32 | Hanka Rose
Nedávno jsem si stáhla z internetu Babičku od Boženy Němcové jako audioknihu. Seděla jsem u notebooku, hrála nějaké jednoduché hry nebo si kreslila a přitom jsem to poslouchala. Nebylo to špatné. Akorát když jsem nic nedělala, jen opravdu poslouchala, tak jsem se občas zamyslela a zjistila, že příběh je někde úplně jinde. Musela jsem si pak něco pouštět podruhé.

Naopak když jsem poslouchala pozorně, nemusela jsem nic opakovat a za chvíli jsem měla knížku "přečtenou". Vím, že normálně bych ji četla hodně dlouho. Už jsem ji jednou začala číst a asi po pěti stránkách jsem toho nechala, protože mě to nebavilo. Jsou tedy audioknihy lepší? Rozhodně ano! Teda pro mě určitě.

Ignorujeme informace, dokud o nich nevíme víc?

10. března 2013 v 19:52 | Hanka Rose
Včera jsem se dozveděla, co je Pavlovův reflex. Dnes jsem se o něm slyšela zmínit někoho ve zprávách v televizi. Uvědomila jsem si, že kdybych se včera nedozvěděla, co to je, vůbec bych se nad tím nepozastavovala. A najednou jsem to věděla a přišlo mi to zajímavé. Jaká náhoda! Vzpomněla jsem si, že něco takového se mi stalo už dřív. Například jsme se ve škole učili nějaká slovíčka do angličtiny. A chvíli na to jsem je slyšela nebo o nich četla v anglické knížce! Kdybych se to těsně předtím nenaučila, nevěděla bych, co to znamená! Buď mi osud tak pěkně naplánoval, že se všechno dozvím, až když to budu brzo potřebovat, nebo (a to mi přijde pravděpodobnější) jsem o tom četla nebo slyšela už dřív, ale nevěděla jsem, co to je, tak jsem to automaticky ignorovala. To samé s mou kdysi posedlostí twilightem. Jména Edward, Alice a tak dál jsem najednou slyšela na každém kroku! Tohle nemůže být náhoda.

Kde jsou ty časy, kdy jsem nevnímala svět

16. září 2012 v 22:11 | Hanka Rose
Dnes jsme si doma pustili stará videa, na kterých jsem měla teprve půl roku. Tenkrát se koupila nová kamera a natáčelo se často. Alespoň usuzuji podle počtu videí. Jak jsem se na to tak dívala, vůbec jsem se s tím malým prckem neztotožňovala. Pozorovala jsem své rodiče, pradodiče, tetu a strýce a malou sestřenku, tenkrát o rok starší. Byl zde vidět velký rozdíl. Dnes mi připadá, že jsme rovnocenné. Tenkrát to tak nebylo.

Je to vážné. Dnes jsem byla ve škole!

28. srpna 2012 v 22:37 | Hanka Rose
Naštěstí jsem si jela jenom zařídit průkazku na jízdné. Ale i tak. Když jsme s holkama přišly do šaten, připadalo mi to, jako by bylo odpoledne po škole, my stále prvačky, a prostě jsme si tam zašly na záchod. Pak jsem si uvědomila, že už prvačky nebudeme. Budeme starší a všechno bude zase úplně jiné. Přemýšlela jsem, že dospělí víceméně ani neřeší jeden rok, ale my studenti a žáci? Každý rok je něčím výjimečný - úplně jiný. Obávám se, že až budu pracovat, bude to pro mě dost stereotypní...

Hnusné mrazy!

4. února 2012 v 22:25 | Hanka Rose
Taky vás už štve ta strašná zima venku? Tento týden byl nejhorší. Ráno jsem se vždycky podívala na teploměr a už se mi nechtělo nikam. Nejdřív mínus sedm - hrůza! Pak mínus devět, mínus třináct, sedmnáct, devatenáct a i mínus dvacet! Každý den se to zhoršovalo a já jsem měla pokaždé míň a míň energie vůbec vstát. A to jsem si pokaždé myslela, že už to horší být nemůže.


Vesmír aneb Debaty ve výtvarce

2. listopadu 2010 v 19:49 | Hanka Rose
Tak jsme dneska ve výtvarce probírali "nic" s Linn. Někdy bychom o tom mohly napsat společný článek, ale až někdy... Nejdřív jsme se dohadovaly, jak zachytit "nic". Jenže když bychom ho dokázali zachytit, už by to bylo "něco". Tak jak zachytit "nic"? "Nic" se nedá zachytit.
??

Něco málo k Halloweenu

31. října 2010 v 19:23 | Hanka Rose
Dýně
Tak ještě stíhám napsat něco k halloweenu. Ráda píšu na témata týdne, tak teda i teď. Co se týče halloweenu, já ho neslavím. Taky proč, když je to americký svátek. Jak děti převlečené do kostýmů chodí ve skupinkách večer po městě od domu k domu a dostávají různé sladkosti. Ano, kdybych byla ještě menší a dělalo by se to i tady, tak by se mi to moc líbilo, myslím.

Zasnění o fantazii

21. října 2010 v 18:57 | Hanka Rose
Takže tentokrát máme téma Fantasy. Když tak přemýšlím - což se mi poslední dobou opravdu nechce, tak mám fantazii opravdu ráda. Mám ráda lidi s velkou fantazií. Například Linn má obrovskou fantazii, kterou jí mohou lidé závidět a já jsem šťastná, že můžu být její BFF.

Nějak moc přemýšlím...

17. října 2010 v 22:11 | Hanka Rose
Zdá se mi to, nebo opravdu poslední dobou až moc přemýšlím? Včera ráno jsem si zasteskla, že ten celý rok utekl až moc rychle. Vždyť ještě před chvilkou jsem byla na začátku osmičky, a teď devítka! Já vím, že o čase poslední dobou přemýšlím docela často, ale divíte se mi, mí milí čtenáři? Vždyť je to tak kruté! Už jsem se i naštvala, jak ten čas letí. Pořád mám něco na práci, stále se na něco těším, něčeho se nemůžu dočkat a tíží mě budoucí povinnosti. Je to opravdu k vzteku! Jediné spravedlivé na tom je, že to každému utíká stejně, jak říká moje babička.

Barvy podzimu

10. října 2010 v 15:18 | Hanka Rose
2
Když tak přemýšlím nad podzimem. Je to opravdu krásné roční období. Myslím ale, že každé má něco do sebe. Na podzimu se mi nejvíc líbí ty barvy. Ty úžasné barvy, které dokáže příroda vykouzlit na stromech za tak krátkou chvíli!

A zase týden v háji...

1. října 2010 v 14:26 | Hanka Rose
Dnes a stále mě přivádí na myšlenku čas. ČAS. Proč stále plyne a nikdy se nezastaví? Nebo aspoň nezpomalí, nezrychlí. Ne. Stále si běží svým tempem.

Taneční na ZUŠce aneb Jak se nejlépe zničit

23. září 2010 v 19:57 | Hanka Rose
Už vás někdy bolelo naprosto celé tělo? Opravdu si myslíte, že ano? Jste sportovci, pak ano. Nejste sportovci, pak ne, pokud jako nesportovec nenastoupíte do tanečního...

Máme naději?

20. září 2010 v 18:30 | Hanka Rose
Máme nějakou naději? Myslím, že naděje je všude. Ano, naděje může být na cokoliv. Naděje, že se dostanu na střední školu. Naděje, že budu mít kluka. Ale taky naděje, že lidé nebudou krást a další.

Historie deníků

19. září 2010 v 12:51 | Hanka Rose
Tak si říkám, měla bych sem zase něco napsat, ale co? Stále přemýšlím a nevím. Poslední dobou, tj. sobota a neděle se toho moc neděje.

Nuda ve škole

16. září 2010 v 18:13 | Hanka Rose
1
No jo, chci sem něco napsat, ale co? Za poslední dobu se toho moc neděje. Jen chodím do školy, kde se o přestávkách procházím s Linn na chodbě. No taky jsme dneska psali vstupní test z češtiny, ale byl strašně jednoduchý (ne že bych se chtěla chlubit, i ostatním připadal lehký). Jo a taky jsem nachlazená. Ach jo. Chvilkama mě bolí hlava, tak jsem dneska nešla do tanečního, protože tam bych se asi úplně zmrzačila.

Chci snít!

13. září 2010 v 19:37 | Hanka Rose
Pro toto téma týdne jsem hlasovala. Jsem ráda, že nakonec vyhrálo...

Poprvé...

11. září 2010 v 16:23 | Hanka Rose
Asi většina lidí si představí tamto poprvé. Když se nad tím ale zamyslím, všechno je někdy poprvé! 

Upíři??

9. srpna 2010 v 15:11 | Hanka Rose
Téma týdne upíři? Hned, jak jsem to uviděla, začala jsem psát. 

Ještě před rokem jsem upíry nesnášela. Nelíbily se mi jejich zuby a to, že pijí krev, fuj! V říjnu jsem se ale seznámila s Twilightem a tam jsem si upíry zamilovala!

Prázdniny!!

22. července 2010 v 11:40 | Hanka Rose
No... Myslím, že každý si chce ty prázdniny užít. Já jsem už byla na dovolené v Chorvatsku a teď jsem týden byla doma, kdy jsem se spíš nudila, ale nevadilo mi to. Předevčírem jsem odjela k babičce a dědovi. Tady mám taky pohodu, protože těch ledňáků a zmrzlin...

Maglajs?

13. července 2010 v 22:16 | Hanka Rose
Už se vám někdy stalo, že máte tolik věcí, lidí a postav v hlavě, že si připadáte k prasknutí? Mně jo... Teda, ne že bych měla nějaké starosti a problémy, to vůbec. Jen se mi v hlavě vyskytuje už mnoho postav z knížek. Víte, už dlouho tam mám twilight. V červnu se přidala Škola noci a teď čtu ještě Odkaz dračích jezdců. Takže, když si to tak seřadím, vidím Modrou dračici, vedle ní obrovského vlka, pak upíra se srpkem měsíce na čele, trpaslíka, člověka, studeného upíra a celé to zakončuje ještě krásný elf. No není to tak trošku maglajs? Maglajs, zajímavé slovo...
 
 

Reklama© Hanka Rose 2010 - 2014