Kresba a tvorba

Měla to být dýně

16. prosince 2013 v 18:23 | Hanka Rose
Po dlouhé době vás zdravím! Tohle jsem nedávno malovala ve výtvarce. Jsem na to celkem pyšná a fakt se mi to líbí. Co na to říkáte vy?
...Modelem mi stála dýně...

Malování na stěnu

29. září 2013 v 13:59 | Hanka Rose
Včera jsem se konečně odhodlala a začala malovat. Donesla jsem si do sklepa barvy, štětce, papíry a tužku. Roztáhla jsem noviny a začala. Bylo to moje první malování na stěnu, když nepočítám vypomáhání ve škole, což bylo vymalovávání pár koleček na stěně. Tentokrát jsem na to byla sama a sama jsem si rozhodovala o tom, jak to bude vypadat.

Máme ve sklepě takovou místnost, kde jsou kamna, kulečník, šipky, gramofon a další věci. Na stěně jsou gramofonové desky a taky stará cédéčka z počítačových her. Dvě stěny jsou oranžové a ty další dvě bílé. Nedávno se tam udělaly dvěře na zahradu, abychom to nemuseli obcházet přes garáž. Kolem těch nových dvěří se to namalovalo bíle, ale zrovna tam by měla být spíš barva oranžová, tak to vypadalo blbě. Proto jsem to chtěla zamalovat. Vymysleli jsme oheň, takové plamínky. Ono se to hodí, když ta máme kamna. A tak to začalo. Mamka říkala, že když se to povede, můžeme se sestrou vymalovat celou tu jednu bílou stěnu. To bude ještě práce!

Něco jako pták

22. září 2013 v 15:31 | Hanka Rose
Poslední dobou mě docela dost zaměstnává škola. Asi je to tím, že jsem si ještě nezvykla na rychlejší tempo oproti prázdninám. Každopádně trávím teď doma mnohem míň času, ale stihla jsem si parkrát sednout do ateliéru a odreagovat se. Chtěla jsem si trochu hrát s anylinkama a poznávat jejich tóny barev, tak jsem nakreslila jednoduché čáry a začala malovat. Vyšel z toho něco jako pták. Kamarádka se mě ptala, jestli je to tučňák. Co já vím? A co myslíte vy?

Moje spolusedící

5. srpna 2013 v 17:21 | Hanka Rose
A máme tu opět článek s mými výtvory ze školy. Kreslím všechno možné, ale poslední měsíce jsem se zaměřila spíš na lidi a okolí. Proto jsem samozřejmě začala s tím nejbližším a to mojí spolusedící. Nejprve jsem kreslila její ruku. Skoro celou hodinu s ní nesměla pohnout. Naštěstí tenkrát byla angličtina a tak ji skoro nepotřebovala. O pár dní později taktéž v anglinčtině jsem zkusila něco těžšího - ji samotnou. Naštěstí se natočila tak, aby vnímala výuku, takže to vlastně ani není profil. Byla natočená víc ode mě.

Čmáranice posledních dní

14. července 2013 v 0:11 | Hanka Rose
Konečně jsem naskenovala zbytek mého kreslícího sešitku ve škole. Dala jsem dohromady čtyři poslední čmáranice (kresby) a chci vám je ukázat. Jsem zvědavá, co na ně budete říkat.

Jinak prázdninuji zatím celkem dobře. Vlastně výborně, protože jsme byli u moře. No a teď si doma protřiďuju věci a mám radost z toho, že se mi to tady uklízí. Ono totiž ke konci června už na to jaksi nebyl čas. Zítra sestra odjíždí na tábor, tak bude doma klid a budu most do ateliéru a dělat si tam, co se mi zlíbí, aniž by mi do toho kecala.

První kresba v sešitu

28. dubna 2013 v 15:20 | Hanka Rose
V tom mém kreslícím sešitu, odkud je většina kreseb z poslední doby, jsem kreslila poprvé, když moje kamarádka slavila sedmnáctiny. Já je měla mít až za týden. Ovšem nemohla jsem čekat a nakreslila jsem si takový dort. Nevím, jestli je určený jí nebo mně. Každopádně tady je.
Kreslila jsem to v zeměpise, protože to je jedna z mála hodin, kde nemusím absolutně poslouchat.

Moje ruka

16. dubna 2013 v 18:25 | Hanka Rose
Na jednom blogu jsem četla takovou radu, že když nevíš, co kreslit, a nechceš nic vymýšlet a aranžovat, dej před sebe svou ruku a kresli. Tak jsem to zkusila. Myslím, že to bylo zase v zeměpise. Tam se nám pouštějí jen prezentace, takže kromě jednoho přednášejícího, si všichni můžeme dělat, co chceme. Jen musíme být potichu.

Takže tohle je moje ruka:

Ze školy

15. dubna 2013 v 19:48 | Hanka Rose
Tohle je kresba mé kamarádky Šárky zezadu. Seděla přede mnou v lavici v zeměpise, a tak jsem se místo poslouchání prezentace snažila ji nakreslit. Myslím, že ta kapuce se mi celkem povedla :D

Kresba elfky

13. dubna 2013 v 14:20 | Hanka Rose
Přidávám sem zase kresbu ze školy. Poslední dobou tam kreslím docela často. Tentokrát to byla elfka. Inspirovala mě jedna hra, kterou jsem začala hrát. Osobně se mi hrozně líbí, nevím proč. Mám z ní prostě radost.


Pes se šálou ve váze

10. dubna 2013 v 23:23 | Hanka Rose
To abyste věděli, co jsem tou mou kresbou myslela. Vlastně jsem nakreslila hlavu psa a uvědomila jsem si, že tělo nědokážu nakreslit tak, aby to vypadalo dobře. Udělala jsem mu šálu a pak tam ještě nějak přibyla váza a k ní pár těch zvadlých kytek. Nevím proč, ale fakt se mi to líbí. Co na to říkáte vy?

Zima? Už ne!

9. dubna 2013 v 17:18 | Hanka Rose
Zdravím! Tak co, stále chodíte v zimních bundách? Já pořád a už mě to docela štve. Nemám nic proti zimě, ale teď už tu mělo být jaro, tak co se děje?
Každopádně tu mám kresbu, co jsem kreslila ve škole. Jo, tam dělám hodně jiných věcí. Kreslení mě tam baví... Měla jsem to být já. Ta postavička má moji bundu, kalhoty, kozačky, šálu i čepici, ale já to nejsem. Nicméně se mi to docela líbí, co říkáte?

Touha

10. března 2013 v 17:38 | Hanka Rose
Tento obrázek mi už dlouho leží na stole, občas v šuplíku nebo prostě někde.

Polepený sešit

3. března 2013 v 17:04 | Hanka Rose
Před nedávnem jsem si hrála. Stříhala jsem barevné papíry a lepila je na obyčejný modrý sešit A4. Až jsem ho polepila celý a vzniklo z toho tohle. Používám ho na kreslení. V hodinách ve škole se často nudím, a tak si krelím. Někdy vám možná nějakou tu kresbu ukážu. Zatím jen ten obal, co na něj říkáte?

Vzpomínka - aneb tehdejší abstrakce

18. února 2013 v 19:27 | Hanka Rose
Kdysi dávno, vlastne přesně 27. 6. 2011 jsem si jen tak kreslila. Podle deníčku jsem zjistila, že to bylo pondělí. Tenkrát, když jsem ještě byla v deváté třídě. Zrovna ten den jsem byla mezi nejlepšími žáky přijatými starostou. Stěžovala jsem si na neustálé čekání, ale potom jsme seděli v restauraci u poháru. Zbytek dne jsem trávila na zušce se svou nejlepší kamarádkou. Ale to jen tak. Předpokládám, že večer jsem dostala chuť na kreslení - čmárání, ale o tom už jsem se ve svých zápiscích nezmínila.

Jako nevěsta

16. února 2013 v 17:12 | Hanka Rose
Zdravím! Poslední dobou se na notebooku nudím, tak jsem se rozhodla trochu si hrát a pokusit se něco pěkného vytvořit. Myslím, že se mi to povedlo. Podle jedné fotky z kolony jsem nakreslila tohle.

Mazlím se s oblostí

13. ledna 2013 v 21:19 | Hanka Rose
Někdy v minulém školním roce jsme dostali za úkol nakreslit jak Bojím se ostrosti, tak Mazlím se s oblostí. První výtvor jste už viděli, co říkáte tomuto? Já osobně s tím zas tak spokojená nejsem, ale co už :D

Bojím se ostrosti

13. října 2012 v 14:28 | Hanka Rose
Tak se měl jmenovat obrázek. Mohli jsme kreslit, co jsme chtěli, jen aby se to shodovalo s názvem. Co mému výtvoru říkáte?


Hra s nůžkami

3. října 2012 v 15:00 | Hanka Rose
Aneb ve škole jsme dostali dva papíry, nůžky, lepidlo a snažili jsme se vytvořit nějaké do sebe zapadající tvary tak, aby nám to něco připomínalo. Můj výtvor asi nebyl zrovna nejlepší, ale myšičku jsem si celkem oblíbila :D
Tento styl, jakože v lepším provedení, se mi dost líbí.


Miluju geometrii!

22. září 2012 v 23:37 | Hanka Rose
A tak, když jsme dostali za úkol pohrát si s jakýmkoliv písmenkem, hrála jsem si geometricky. A to s mým oblíbeným háčkem. Proč taky ztvárňovat cizí písmenko? Háčko je krásně geometrické, tak jsem to s jednoduchostí vyřešila. Co tomu říkáte?

Učím se perspektivu

9. září 2012 v 16:11 | Hanka Rose
V prvním ročníku jsme se v hodinách výtvarné výchovy taky trochu věnovali perspektivě. Začínali jsme kreslit pokoj, což by mě bavilo, kdybych nechyběla na dvou hodinách, tudíž jsem to nekreslila vůbec. Potom jsme měli nakreslit nápis - jméno - a jakoby ho někam postavit. Po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodla nakreslit zimu. Líbilo se mi, že jsem zase tolik nemusela vykreslovat pozadí. Nakonec jsem byla s mým výtvorem spokojena. Co myslíte vy?


 
 

Reklama
Reklama© Hanka Rose 2010 - 2014