Září 2013

Malování na stěnu

29. září 2013 v 13:59 | Hanka Rose |  Kresba a tvorba
Včera jsem se konečně odhodlala a začala malovat. Donesla jsem si do sklepa barvy, štětce, papíry a tužku. Roztáhla jsem noviny a začala. Bylo to moje první malování na stěnu, když nepočítám vypomáhání ve škole, což bylo vymalovávání pár koleček na stěně. Tentokrát jsem na to byla sama a sama jsem si rozhodovala o tom, jak to bude vypadat.

Máme ve sklepě takovou místnost, kde jsou kamna, kulečník, šipky, gramofon a další věci. Na stěně jsou gramofonové desky a taky stará cédéčka z počítačových her. Dvě stěny jsou oranžové a ty další dvě bílé. Nedávno se tam udělaly dvěře na zahradu, abychom to nemuseli obcházet přes garáž. Kolem těch nových dvěří se to namalovalo bíle, ale zrovna tam by měla být spíš barva oranžová, tak to vypadalo blbě. Proto jsem to chtěla zamalovat. Vymysleli jsme oheň, takové plamínky. Ono se to hodí, když ta máme kamna. A tak to začalo. Mamka říkala, že když se to povede, můžeme se sestrou vymalovat celou tu jednu bílou stěnu. To bude ještě práce!

Něco jako pták

22. září 2013 v 15:31 | Hanka Rose |  Kresba a tvorba
Poslední dobou mě docela dost zaměstnává škola. Asi je to tím, že jsem si ještě nezvykla na rychlejší tempo oproti prázdninám. Každopádně trávím teď doma mnohem míň času, ale stihla jsem si parkrát sednout do ateliéru a odreagovat se. Chtěla jsem si trochu hrát s anylinkama a poznávat jejich tóny barev, tak jsem nakreslila jednoduché čáry a začala malovat. Vyšel z toho něco jako pták. Kamarádka se mě ptala, jestli je to tučňák. Co já vím? A co myslíte vy?© Hanka Rose 2010 - 2014