Týden ve Francii

1. dubna 2013 v 12:39 | Hanka Rose |  Můj deníček
V jižní Francii, abych byla přesná. Věděli jste, že je to tam úplně jiné, než na severu? Ono je to celkem logické, ale já když jsem tam byla, nepřipadala jsem si jako ve Francii. Rozhodně ne tak, jak jsem si myslela, že si budu připadat. Občas jsem si myslela, že jsem v Itálii, když jsem viděla ty přímořské stavby domů, nebo ve Španělsku. Když jsme zase viděli tu krásnou krajinu se zvířaty, připadala jsem si jako v Africe. A tak pro mě první dny byla jižní Francie jako něco, kde toho najdete fakt hodně z cizích kultur. Postupně mi ale docházelo, že to nejsou cizí kultury, že je to prostě tady ta kultura, že to k jižní Francii prostě patří. Byla jsem v městě Nîmes, kde jsme navštívili amfiteátr a další zajímavé římské stavby. Taky jsem viděla akvadukt Pont du Gard. Úžasná stavba. Byli jsme taky v Arles, Saintes-Maries-de-la-Mer, Aigues-Mortes, Le Grau-du-Roi a Marseille samozřejmě.Poznala jsem hodně míst a líbilo se mi tam. Celkem třikrát jsme se jeli podívat na moře. Úžasné počasí tam bylo. Sice fučelo, ale jinak bylo krásně. Sluníčko svítilo. A pak jsem přiletěla letadlem do Prahy a byla jsem přímo zmražená, protože tady fakt mrzlo! Děsné, vůbec se mi nechtělo zpět do naší země. Radši bych zůstala tam pěkně v teple.

Taky jsem tam se svou korespondentkou, která pak přijede zase do Česka, našla dvě kešky, za což jsem byla fakt ráda. No a tak nám ten týden utekl a já jsem zase doma. Ještě, že byly ty velikonoční prázdniny, mohla jsem si trochu odpočinout a připravit se na školu, ale na to snad nikdy připravená nebudu. Jinak, jsou Velikonoce! Velikonoce na sněhu jsem ještě fakt neviděla, je to celkem sranda. Aspoň se hodně lidem nechtělo vůbec vylézat ven.


P. S. Mám v plánu dát sem několik fotek, ale to zase někdy jindy. Mějte se!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sayhey sayhey | Web | 1. dubna 2013 v 13:04 | Reagovat

Hrozně moc ti tu Francii závidím,tak ráda bych se tam jednou podívala. :) Já mám Francii spíše taky za takovou tu elegantní nebo jak bych to řekla. :) Na fotky se moc těším:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


© Hanka Rose 2010 - 2014