Duben 2013

První kresba v sešitu

28. dubna 2013 v 15:20 | Hanka Rose |  Kresba a tvorba
V tom mém kreslícím sešitu, odkud je většina kreseb z poslední doby, jsem kreslila poprvé, když moje kamarádka slavila sedmnáctiny. Já je měla mít až za týden. Ovšem nemohla jsem čekat a nakreslila jsem si takový dort. Nevím, jestli je určený jí nebo mně. Každopádně tady je.
Kreslila jsem to v zeměpise, protože to je jedna z mála hodin, kde nemusím absolutně poslouchat.

Francie 01.

21. dubna 2013 v 19:27 | Hanka Rose |  Fotky mé výroby
Zdravím! Přináším vám fotografie z mé cesty do Francie, kterou jsem podnikla na konci března. Tady je článek, ve kterém jsem o tom psala. Pro dnešek tu mám fotky z našeho prvního dne tam.

Navštívili jsme Arles a prohlédli si tamější památky.


Audioknihy: Výhoda nebo ne?

19. dubna 2013 v 13:32 | Hanka Rose |  Přemýšlím...
Nedávno jsem si stáhla z internetu Babičku od Boženy Němcové jako audioknihu. Seděla jsem u notebooku, hrála nějaké jednoduché hry nebo si kreslila a přitom jsem to poslouchala. Nebylo to špatné. Akorát když jsem nic nedělala, jen opravdu poslouchala, tak jsem se občas zamyslela a zjistila, že příběh je někde úplně jinde. Musela jsem si pak něco pouštět podruhé.

Naopak když jsem poslouchala pozorně, nemusela jsem nic opakovat a za chvíli jsem měla knížku "přečtenou". Vím, že normálně bych ji četla hodně dlouho. Už jsem ji jednou začala číst a asi po pěti stránkách jsem toho nechala, protože mě to nebavilo. Jsou tedy audioknihy lepší? Rozhodně ano! Teda pro mě určitě.

Moje ruka

16. dubna 2013 v 18:25 | Hanka Rose |  Kresba a tvorba
Na jednom blogu jsem četla takovou radu, že když nevíš, co kreslit, a nechceš nic vymýšlet a aranžovat, dej před sebe svou ruku a kresli. Tak jsem to zkusila. Myslím, že to bylo zase v zeměpise. Tam se nám pouštějí jen prezentace, takže kromě jednoho přednášejícího, si všichni můžeme dělat, co chceme. Jen musíme být potichu.

Takže tohle je moje ruka:


Ze školy

15. dubna 2013 v 19:48 | Hanka Rose |  Kresba a tvorba
Tohle je kresba mé kamarádky Šárky zezadu. Seděla přede mnou v lavici v zeměpise, a tak jsem se místo poslouchání prezentace snažila ji nakreslit. Myslím, že ta kapuce se mi celkem povedla :D


Je úžasné mít doma kočku

14. dubna 2013 v 17:38 | Hanka Rose |  Můj deníček
Po těch letech venkovních koček jsem se dočkala. Máme doma už roční Bellu. Britskou modrou kočičku. Už jsem o ní v jednom článku kdysi dávno psala. Teď už má rok, takže nám povyrostla. Líbí se mi, že si s námi neustále hraje. Jen teď vyskočí téměř kdekoliv, takže je těžké ji nějak uhlídat. Když nejsme doma, stejně nám prošmejdí úplně všechno.

A nejvíc miluju její mazlivou náladu, kdy se o mě otírá jak jen může, abych ji pohladila. Taky to, jak ona miluje krabice. Jednou měla jednu velkou, kterou jsme jí obrátili vzhůru nohama a udělali tam díru. Používala to jako skrýš, když jsem si s ní hrála na honěnou. A jednou zase byla jedna malá krabička na okně. Belle se asi hodně líbila, když si na ni vlezla. Vypadala celkem komicky. Mám tu fotku, co myslíte?

Kresba elfky

13. dubna 2013 v 14:20 | Hanka Rose |  Kresba a tvorba
Přidávám sem zase kresbu ze školy. Poslední dobou tam kreslím docela často. Tentokrát to byla elfka. Inspirovala mě jedna hra, kterou jsem začala hrát. Osobně se mi hrozně líbí, nevím proč. Mám z ní prostě radost.Pyžama ve škole!

11. dubna 2013 v 22:00 | Hanka Rose |  Můj deníček
Minulý týden jsme po tři dny měli ve škole takzvané Dny imunity. Znamenalo to, že kdo se oblékl do pyžama, nemohl být nečekaně vyzkoušený. Ale pozor, pokud se i učitel oblékl do pyžama, imunita neplatí. Bavilo mě chodit ve škole v pyžamu. Musím říct, že je to hodně osvobozující a pohodlné. Zklamaly mě ale postoje některých učitelů, kteří nám vítězoslavně oznámili, že oni tohle respektovat nemusí a vyzkoušeli někoho i v pyžamu.

Naopak mě potěšilo, když jsem uviděla jednu učitelku v pyžamu a další si nás všechny nadšeně fotila. To je správný přístup! Nejvíce mě však potěšily kuchařky v jídelně, které nám v pátek vydávaly jídlo všechny v pyžamech a i těch spacích čepičkách.

Taky mě pobavilo, že z vedlejší třídy ve středu v pyžamu nikdo nedošel, zato ve čtvrtek, kdy měli fyziku, byli opravdu všichni vzorně v pyžamech. Já jsem chodila po škole celé tři dny v pyžamu a to mi víceméně skoro nic nehrozilo. Jen mě to prostě bavilo.

Máte taky něco podobného ve škole? My jsme minulý rok měli styl hippies, tak jsem zvědavá, co se vymyslí na příští rok.

Pes se šálou ve váze

10. dubna 2013 v 23:23 | Hanka Rose |  Kresba a tvorba
To abyste věděli, co jsem tou mou kresbou myslela. Vlastně jsem nakreslila hlavu psa a uvědomila jsem si, že tělo nědokážu nakreslit tak, aby to vypadalo dobře. Udělala jsem mu šálu a pak tam ještě nějak přibyla váza a k ní pár těch zvadlých kytek. Nevím proč, ale fakt se mi to líbí. Co na to říkáte vy?


Zima? Už ne!

9. dubna 2013 v 17:18 | Hanka Rose |  Kresba a tvorba
Zdravím! Tak co, stále chodíte v zimních bundách? Já pořád a už mě to docela štve. Nemám nic proti zimě, ale teď už tu mělo být jaro, tak co se děje?
Každopádně tu mám kresbu, co jsem kreslila ve škole. Jo, tam dělám hodně jiných věcí. Kreslení mě tam baví... Měla jsem to být já. Ta postavička má moji bundu, kalhoty, kozačky, šálu i čepici, ale já to nejsem. Nicméně se mi to docela líbí, co říkáte?


Týden ve Francii

1. dubna 2013 v 12:39 | Hanka Rose |  Můj deníček
V jižní Francii, abych byla přesná. Věděli jste, že je to tam úplně jiné, než na severu? Ono je to celkem logické, ale já když jsem tam byla, nepřipadala jsem si jako ve Francii. Rozhodně ne tak, jak jsem si myslela, že si budu připadat. Občas jsem si myslela, že jsem v Itálii, když jsem viděla ty přímořské stavby domů, nebo ve Španělsku. Když jsme zase viděli tu krásnou krajinu se zvířaty, připadala jsem si jako v Africe. A tak pro mě první dny byla jižní Francie jako něco, kde toho najdete fakt hodně z cizích kultur. Postupně mi ale docházelo, že to nejsou cizí kultury, že je to prostě tady ta kultura, že to k jižní Francii prostě patří. Byla jsem v městě Nîmes, kde jsme navštívili amfiteátr a další zajímavé římské stavby. Taky jsem viděla akvadukt Pont du Gard. Úžasná stavba. Byli jsme taky v Arles, Saintes-Maries-de-la-Mer, Aigues-Mortes, Le Grau-du-Roi a Marseille samozřejmě.
© Hanka Rose 2010 - 2014