Říjen 2011

Havěť Všelijaká

26. října 2011 v 18:22 | Hanka Rose |  Fotky mé výroby
Procházela jsem své staré fotky a našla jsem pár s nějakým broukem, motýlem nebo kobylkou. Tak jsem si řekla, proč vám je sem neukázat? A nadpis? Připomíná mi minulý rok ve výtvarce. Celou dobu jsme vlastně malovali jen havěť (vážka a mravenec) a tak byla nazvána i naše výstava. No ale zpět k fotkám. Nevěděla jsem, jak je sjednotit a zjistila jsem, že jsem ještě nikdy nepoužila sépii...

Radši ani nechtějte vědět, jak dopadla tahle kobylka, když ji uviděl náš Pegoš :/Můj autoportrét

16. října 2011 v 19:10 | Hanka Rose |  Kresba a tvorba
Tento rok bohužel nenavštěvuji výtvarku na zušce. Stýská se mi po ní, ale naštěstí stále kreslím. Ve škole jsem si zvolila výtvarku místo hudebky, takže každý týden pravidelně kreslím. Jednou jsme dostali za úkol nakreslit jakoby sebe, ale jen z jídla a pití, které rádi jíme a pijeme. Při vymýšlení mě napadaly obličeje složené ze zrníček rýže, jahody, banánu se šlehačkou až po obličej z kukuřice. Nakonec jsem se ale rozhodla pro (kdo chce, může se snažit poznat sám, co to má být) talíř špaget. Víte, mám toto jídlo strašně ráda, a proto jsem si to nakonec vybrala.


Co tomu říkáte? No, není to nic zvláštního, ale já jsem s tím docela spokojená.

Pletu náramky

11. října 2011 v 16:44 | Hanka Rose |  Kresba a tvorba
Spíš už jsem ho dopletla. Zajímavé, že teď, když chodím na gympl a mám jakože míň času, mnohem víc mě baví pletení náramků. A jelikož vám sem nechci (nevím totiž, jestli by mi to Linnie schválila, když to mělo být ve společném článku) dát ty náramky, co máme obě dvě, nabízí se mi pouze tento jeden. Měla jsem takovou radostnou (kupodivu jarní) náladu a strašně se mi zalíbila tato kombinace barev a tak jsem si řekla, že něco upletu, když nemám co dělat. Totiž každý víkend něco pletu. Ať už ty společné náramky a nebo teda nějaký jen můj. Zvykla jsem si totiž chodit na pergolu na zahradu a plést. Jo, už ale nemůžu chodit ven, protože tu máme podzim. Ale tento náramek, i když byl pletený na podzim, spíš se hodí k jaru. A proto jeho pracovní (a zatím jediný) název je: Jarní-Podzimní.


© Hanka Rose 2010 - 2014