Červenec 2011

21. červenec - Prší, prší a zase prší!

22. července 2011 v 13:25 | Hanka Rose |  Můj deníček
Jo včera byl docela nabitý den. Hned ráno nás se sestrou mamka probouzela už v devět. Byla nadšená, že jsme společně posnídaly, jako už dlouho ne. V deset jsme vyráželi do... ehm, takového většího města patnáct kilometrů odsud. Jela nakonec i babička. Nebylo to na škodu, jen mě štvalo, že jsme s ní nemohly jít trochu rychlejším tempem. Ještě k tomu neustále pršelo a byla mi zima. Dobré. Ale zvládly jsme to. Ponakupovaly jsme, co bylo nutné, od doktorky jsem si odnesla nové měsíční čočky, a jely jsme domů. Na oběd jsme si daly jen těstoviny s tvarohem. Ale pozor, nebyly to jen tak ledajaké těstoviny. Byly takové bílé udělané z rýže! To víte, mamka má bezlepkovou dietu, tak se vaří podle ní. Ale ono je to i zdravější, tak proč ne. A chutná to stejně, doporučuju ;)

Ještě k nám dojela návštěva, konkrétně děda. Jo, to se vykládalo a tak. Taťku jsem neustále otravovala s tím tabletem, vykládala jeho výhody, funkce a tak dále. Už se tomu až smál, jak jsem o tom neustále mluvila. Ale já když na něco myslím, musím o tom neustále mluvit a víceméně opakovat to samé dokolečka...

18. - 20. červenec - Hrajeme si s tabletem

20. července 2011 v 22:21 | Hanka Rose |  Můj deníček
No spíš jsem to měla nazvat: Hrajeme si s vypůjčeným tabletem :D
Takže to abyste věděli, že jsem na něm byla jen krátce a nemám zatím šanci si s ním hrát tak často. Zatím. Plánuji si ho taky pořídit... Linnie u nás byla, donesla nový tablet a já se pustila do kres... čmárání. Jo, možná nějaké nadání na kreslení mám, ale na tom tabletu se to zatím moc neprojevilo. No ale co. Já se za své čmáranice nestydím, takže vám je hodlám ukázat.

Jo a dala jsem si na to i podpis, to kdyby náhodou chtěl někdo kopírovat. Vím, že to stejně nikdo nebude, ale jen tak pro jistotu... Až ze mě bude někdo slavný, kdo ví? Ne, taková optimistka zase nejsem. Takže tohle je duha. Jak vidíte, žádný zázrak to není, ale mně se to líbí, věřte nebo ne.


12. - 17. červenec - Harry Potter a cyklo

19. července 2011 v 13:08 | Hanka Rose |  Můj deníček
Tak nakonec jsem se rozhodla, že si to trošku ulehčím a napíšu za ty všechny dny dohromady. Dobré, ne? Víceméně je každý den podobný, takže proč psát to samé pořád dokola? V neděli 17. jsem byla na Harry Potterovi! Úžasné! Samozřejmě jsem veděla, jak to dopadne, kdysi jsem to četla, ale těšila jsem se na to jako malá. Čekala jsem, jak to bude vypadat, jestli se aspoň něco z mých představ bude podobat filmu. No moc ne. Vlastně jsem si to představovala úplně jinak a pak, samozřejmě, nebylo to úplně podle knížky. Ale to zase nemůžu tolik posuzovat, když jsem ji četla před třemi roky, že? Líbilo se mi to, doporučuju, tečka.

Ještě jsem byla venku. Něco málo jsem vyfotila... Venku na cyklo to bylo super. S kámoškou jsme si vykládaly a tak, dokonce jsme potkaly naši bývalou učitelku angličtiny, jak vozila kočárek. Poslední dva měsíce školního roku jsme měli jinou učitelku. Tahle nás učila od šestky, takže jsme na ni byli zvyklí...

A konečně mi v těchto dnech dojela Linnie, my best friend! Takže se prázdniny začínají točit tím lepším, aktivnějším a energičtějším směrem!

11. červenec - Pegošek

17. července 2011 v 15:02 | Hanka Rose |  Můj deníček
Tento den se toho moc nestalo. Původně jsme měli jet na rovnátka, ale moje sestra onemocněla, takže se nikam nejelo! Jak já jsem byla šťastná. To víte, kdo má radost, když má jet k doktorovi?

Ale hrála jsem si s naším Pegošem. Jo, mám ho ráda. I to jeho chování. Babička ho kvůli tomu vyhodila z domu. On totiž... V jednu chvíli ho hladíte, on vrní, prostě nádhera. Hned na to vás kousne a pádí pryč, ten se ale umí odvděčit, co? Já jsem si na to ale už zvykla a ani mi to nepřijde. Už několikrát za mnou doběhl, začal se lísat, otírat se o mě. Dokonce jednou, když jsem ho měla v náruči, chtěla jsem ho pustit na zem. On mě ale kousnul (nebolelo to), že nechce dolů! Právě od Linnie vím, že jejich Bonifác se do náruče moc nežene, takže jsem byla docela překvapená, když ten nás Pegoš, nechtěl pryč. Nicméně je pravda, že každý z nich má úplně jiné podmínky života. Bonifác je domácí, za to náš Pegoš venkovní. Je rád, když někoho venku vůbec vidí, a má rád společnost...

10. červenec - Pergola

17. července 2011 v 13:25 | Hanka Rose |  Můj deníček
Jo, byli jsme ten den na pergole. Samozřejmě se i uklízelo, ale pak jsme dost dlouhou dobu jen seděli (já jediná ležela na lehátku) a odpočívali. Povídalo se a tak, prostě taková letní pohodička po dobře udělané práci. A pak se na zahradě objevili dva ptáci. Takoví docela pěkní a já jsem měla u sebe foťák. Oni byli strašně blízko nás! Bylo to úžasné. Dokonce stáli na žebříku. A žrali nám třešně. Já jsem jen seděla-stála a fotila. Jo, taťkovým foťákem se dobře fotí, už jsem to psala? A dokonce taťka navrhl, že by mi měl někdy koupit zrcadlovku, když tak ráda fotím! Byla jsem nadšená, přestala jsem fotit a šla za nimi si o tom popovídat. Mamka se hned ale ohrazovala, že se musí kupovat jiné věci, a že foťák mám. Achjo :( Já jsem hned navrhovala, že ho přenechám mé mladší sestře! Jo, to neprošlo. No, tak třeba někdy tu zrcadlovku mít budu. Nespěchám na to. Stejně nevím, jestli bych se s ní naučila...

9. červenec - Úklid

17. července 2011 v 12:02 | Hanka Rose |  Můj deníček
Jo já vím. Je 17. a já píšu o devátém, ale snažím se to dohnat, tak to prosím ještě chvíli vydržte. Ovšem devátého u nás řemeslníci pořád byli. Už to dokončovali. Nevím, jak si ale mohli myslet, že to stihnou za dva dny! Třetí den to dodělali, upravili a nás čekala ta nejhorší práce. Uklidit to. Nejprve jsme poumývali podlahy a pak jsme mohli sundat ty igelity a postavit nábytek zpět na své místo. To byla práce... Nejhorší bylo asi umývat dole dědovi. On tam totiž žije sám a neuklízí. Už tři roky tam neměl uklizeno, takže jsme měli dost práce. Víte, on je takový podivín. Nedá se s ním normálně mluvit. Nevím, nechci ho tady moc rozebírat, ale pár hádek kvůli jeho nepořádku bylo.

Takže sobotu jsme strávili spíš úklidově. Nicméně já jsem se zase tolik nezapojovala. Něco málo jsem zametla, uklidila, ale žádná sláva. Proč bych se taky namáhala, když moje pokoje to nebyly? Já mám pokoj nahoře v podkroví, kde už nová okna mám. Docela dobré.

8. červenec - Prach a špína

15. července 2011 v 18:49 | Hanka Rose |  Můj deníček
No, já asni nevím, proč jsem tento článek nazvala prach a špína. Takové spontánní rozhodnutí. Vlastně jsem ani moc s prachem a špínou do styku nepřišla, ale byly dost blízko. Jo. Předělávaly se u nás okna a vstupní dveře. To jsem už psala o minulém dni, co? No jo, byli tu zase ti řemeslníci a pokračovali ve své práci. Bylo to strašné, ani jsem se nevyspala! Už před osmou dorazili a začali bourat luksfery (nevím, jak se to píše), a dělali hrozný rámus. No co. Vstala jsem teda o dvě hodiny dřív než obvykle. Stejně jsem měla v pokoji nastěhovanou sestru, takže jsem šla i spát dřív...

Nicméně jsem se ten den zase nudila. Ven se mi nechtělo, když se u nás toho tolik dělo, ale přesto jsem stejně nic nedělala! Až později, někdy odpoledne, jsme si se sestrou hrály s takovými zelenými čtverečky, co byly přilepené na oknách... oknech? Nevím. Taťka říkal, že je to prý na to, aby se ta okna navzájem nepoškrábala, když jsou tak blízko převážené. Jo, ty čtverečky byly boží! No vlastně to nebyly čtverečky, ale takové obdélníčky. Na našem zájmu o ně to ale vůbec neuškodilo. Jo, byla sranda je prostě lepit, kam se dalo! Třeba na dveře...

7. červenec - Brouk

14. července 2011 v 15:37 | Hanka Rose |  Můj deníček
Ten den nás čekala velká změna. Dojeli jacísi řemeslníci a začali nám bourat okna. My se jen dívali, a buď seděli nahoře v podkroví, nebo jsme byli na pergole. Ještě den předtím jsme všechno museli popřikrývat a přestěhovat, aby měli možnost se dostat k těm oknům. Dobré bylo to pak pozorovat z té pergoly. Hned vedle jí je skalka. A tam byl jakýsi brouk. Já měla s sebou taťkův foťák, co líp fotí makro. Víte, musela jsem tu změnu domu zdokumentovat. No a tak jsem toho brouka parkrát vyfotila. Docela pěkná fotka to je. Můžete se dole podívat.

A jinak jsme celý den nic nemuseli dělat. Když jsme v podkroví, bylo nám děsné vedro. Když jsme byli na pergole a dívali se, jak nám bourají a následně tam zasazují nová, bílá plastová okna, bylo nám zase blbé, jen tak nic nedělat. Ale oni jsou za to placení, že? Ale přece jen je to blbý pocit tam ležet na lehátku a přitom kolem vás někdo pracuje.

6. červenec - Čtu

14. července 2011 v 14:05 | Hanka Rose |  Můj deníček
Jo to byl ten den, kdy jsem docela dost četla. Mamka mi v knihovně našla knížku o gymnáziu, tak teď mám jakoby povinnou četbu, když se tam po prázdninách chystám. Popisuje to tam ale gymnázium v šedesátých letech, takže nevím. Nic se z toho nedozvím, ale zajímavé a vtipné to je.

Ještě jsem ten den byla na cyklo. Konečně. Sice jen pěšky, ale aspoň něco. Poslední dobou jsem moc venku nebyla, když nepočítám zahradu a pergolu, kde sjem zase naopak docela často. Je tam krásně. To vám taky tu naši pergolu budu muset vyfotit. Hlavně to lehátko, které je tak často mnou používané.

Jo a omlouvám se vám, nebo spíš i sama sobě, že nějak nestíhám. Je už 14. a já píšu o šestém červenci. Dobré, ne? Už si toho ani moc nepamatuju. Ještě že si vedu deníček. Já vím, je to trošku divné, ale je fakt úžasné si to pak číst. Mrzí mě, že jsem nepsala i dřív. Začala jsem asi před dvěma a půl roky. Ale už i z té doby se mi to docela dobře občas čte. Ještě kdysi jsem něco napsala. Ale to je tak strašně málo! Někdy ve třetí třídě, to jsem si z toho zápisku i vybavila. Fakt úžasné, když si to pak člověk čte a proto teď pravidelně (a opravdu pravidelně) už něco přes rok píši. Dřív to bylo jen občas a teď fakt každý den. Je to skvělé...

5. červenec - Dostihy a sázky

11. července 2011 v 15:50 | Hanka Rose |  Můj deníček
Jo to jsem byla celý den doma. To víte, po bečce a tak... No prostě jsem jen seděla u notebooku, napsala článek, jak se tak dívám a jinak tak různě posedávala a polehávala. Nic se mi nechtělo dělat.

S rodinkou jsme si ale večer zahráli Dostihy a sázky po dlouhé době. Má mladší sestra už pár dní přemlouvala, až se jí to konečně povedlo a rodiče s námi šli hrát. Tentokrát jsme to vydrželi až do konce. Nejdřív jsme porazily taťku, pak málem mamku, která se ale nakonec udržela, a ještě před ní šla má sestra. Maminka šla hned po ní a já jsem vyhrála! Jenže štěstí ve hře, neštěstí v lásce... Trošku mě to zamrzelo :D

Můj další výtvor

7. července 2011 v 9:06 | Hanka Rose |  Kresba a tvorba
Ve výtvarce jsem taky dělala misku. Nejprve jen takovou jednoduchou... Při glazování se tam ale nakreslily kruhy, takže tím je taková zajímavější. Mělo to být něco jako letokruhy, ale tím si nejsem jistá. Nicméně se mi docela líbí a už se těším, až ji budu mít doma. Zatím je na výstavě, která je stejně přes prázdniny zavřená. Ale ještě v září bude otevřena, takže až někdy potom ji konečně budu mít doma. Ještě nevím, co si do ní budu dávat, ale něco to bude.

Ještě jsme dělali takové misky jako vlčí máky. Ty nejsou ani na výstavě, ale doma je bohužel taky nemám. Ani vyfocené nejsou, takže možná někdy je uvidíte.

4. červenec - Rozlučák

5. července 2011 v 16:05 | Hanka Rose |  Můj deníček
Včera byl pro mě takový divný, nebo spíš neobvyklý den. Naše třída měla rozlučák, nebo-li bečku (jak se říká u nás). Když jsme tam s holkama tou zablácenou cestou dorazily (jo, pořád prší!), zjistily jsme, že tam není jen naše třída. Byli tam i cizí, starší lidi. No co, seznámily jsme se. Docela sranda tam byla. Připadalo mi to zvláštní, že už je to ta konečná bečka, co pořádají deváťáci. Už je fakt neuvidím?! Bojím se toho, budou mi chybět. Jako bychom se ještě za poslední dva měsíce více sblížili. Začalo to výletem a ještě ta bečka. Prostě je to divné. Najednou si člověk uvědomí, jak má ty lidi rád. I když vidět je teď na šrot zas až tak skvělé nebylo.

A ještě jsem se dopoledne projela do města a zpátky. Docela zajímavé. Ráno se probudím, mamka dojde z města a hned že musíme jet do většího města reklamovat její novou kabelku. Byla strašně naštvaná, tak jsem jela s ní.

Vážka

4. července 2011 v 12:59 | Hanka Rose |  Kresba a tvorba
Ve výtvarce jsme tento rok (nemám psát už minulý?), no prostě ve školním roce 2010/11 malovali havěť všelijakou. Dostala jsem za úkol nakreslit vážku. No. Samozřejmě jsem dostala předlohu, takže to nebylo zas až tak těžké. Akorát mě nebavilo vybarvovat ta její křídla. To mi zabralo docela dost času. Ale celkem se mi líbí...

3. červenec - Nakupování

3. července 2011 v 20:25 | Hanka Rose |  Můj deníček
Dnešek se neuvěřitelně vlekl. Neustále jsem jen chodila z místa na místo a nevěděla, co dělat. Ale odpoledne jsme jeli nakupovat, což mi zvedlo náladu. Cestou jsem si četla (to víte, to Letní čtení) a pak jsme teda nakupovali. Nejčastěji se hledaly bezlepkové výrobky, ale zašla jsem si i ke knížkám. Zklamali mě, skoro nic neměli, takže jsem si odnesla jen jednu malou... Ale i to mě potěšilo! Ještě jsem si pořídila aquarelové pastelky, po kterých toužím už dost dlouho. Nakonec mám i nové boty a tričko! Po nákupu jsme mé sestře slibovali, že si zahrajeme Dostihy a sázky, ale nakonec na to nebyl čas, takže je teď trochu naštvaná. Ona totiž vůbec nechtěla jet a jen pod podmínkou, že pak budeme hrát, jela. Chudinka...

2. červenec - Vaření a lenošení

3. července 2011 v 11:01 | Hanka Rose |  Můj deníček
Odpočíváme! No dobře, pomáhala jsem mamce vařit. Ale jen špagety, takže to moc námahy nedalo. A fotila jsem. Růže, které mamka dostala od děcek. Nalepila jsem si na dveře cedulku Prázdniny a poslouchala jsem hudbu. Tady na notebooku jsem aspoň něco udělala. Nový lay, nová rubrika, tři články v jednom dni? Jo, je toho docela dost. Snažím se. Musím vám to vynahradit hlavně za posledních pár měsíců. To jsem toho moc nenapsala...

Ještě jsme s mamkou zkoušely upéct naši oblíbenou buchtu z bezlepkové mouky. Doporučuji bezlepkovou dietu, je to prostě zdravější pro všechny. My ji máme teprve týden, takže máme takové zkušební prázdniny... Ale jo, není to taková hrůza, jak se ze začátku zdálo :)

Letní čtení

2. července 2011 v 22:13 | Hanka Rose |  Můj deníček

Tak jsem se přihlásila na Letní čtení tady. Vybrala jsem si pouze 1. kategorii - Evropu, protože já zas tolik nečtu. Taky se rozhoduji jestli konkrétně Belgii (4 knihy) nebo Španělsko (6 knih), ale obávám se, že skončím jen v Irsku (2 knihy). Chtěla bych se dostat co nejdál, ale jaksi nestíhám. Ohledně skupiny náročnosti si ještě nejsem jistá. To uvidíme až podle dané situace. Ráda bych ale B. Což znamená ohodnotit a odpovědět na dvě otázky:
a) Dokázala ve Vás kniha probudit fantasii?
b) Chtěli byste se podívat na některé místo popsané v knize (i je-li smyšlené)?

Růže

2. července 2011 v 17:33 | Hanka Rose |  Fotky mé výroby
Tak jsem dnes fotila. Mamka dostala krásné růže, ale i jiné květiny. Ona je totiž učitelka... Dostal se mi do ruky taťkův lepší foťák, tak jsem si hrála s makrem. No jo, rostliny se strašně dobře fotí! (Víceméně jsem jen fotila a fotila a pak zjistila, že tu a tam je nějaká fotka celkem hezká.) Tak snad se aspoň trochu budou líbit.

Nejvíc se mi asi líbila tahle fotka. Nevím proč, ale prostě mi přijde taková zajímavá s tím lístkem tam a ještě nějakými provázky nebo co to je.

1. červenec - Začínáme!

2. července 2011 v 15:09 | Hanka Rose |  Můj deníček
Rozhodla jsem se zdokumentovat letošní prázdniny. Něco jako projekt 365, jak to bývá. Jen to ale bude na dva měsíce, tudíž projekt 62? Ne, to zní blbě, takže radši jen Prázdniny 2011. Akorát s tím začínám trochu pozdě. Už je druhého. Tak mi to promiňte. Ke každému dni plánuji něco napsat a vyfotit. Snad se mi to podaří a vám se to bude líbit.

Včera byla asi hlavní událost ta, že začaly prázdniny. Jupí! Dokonce jsem i změnila layout na tuto počest. Jsou to pro mě divné prázdniny. Teď nikam nepatřím. Na základce jsem skončila 30. června a na gympl nastupuji až 1. září. Takže teď jsem takový siroteček...


© Hanka Rose 2010 - 2014